Güzelliğe Tıkla Logo

Diğer :

 • Kargo ücreti, siparişteki ürün adedi farketmeksizin
  5,90 TL'dir. (Aras Kargo ile)
 • Kapıda ödeme seçeneğinde kargo ücreti 9,90 TL'dir.
 • Aynı gün kargo
 • Bilgi al
 • Aztec Secret Indian Healing Clay %100 Doğal Kalsiyum Bentonit Kili 908 GR

  Henüz yorum yazılmamış
  Sadece 99,00TLKDV
  DAHİL
  Fiyatı Düşünce Haber Ver

  Stokta yok

  Tıklayın, gelince haber verelim

  Aztec Secret Indian Healing Clay %100 Doğal Kalsiyum Bentonit Kili 908 GR

  California' nin Death Valley Çöl bölgesinde, 55-60 °C sıcaklıkta doğal güneş ışığı altında mineral içerik özelliğini kaybetmeden kurutularak üretilmiştir. Aztec Secret kalsiyum bentonit kil 3 milyon yıl öncesi volkanik aktivitelerle toprak oluşurken meydana gelen volkanik kuldur.   Toprak soğuduğunda kalan köpük kalıntısıdır.  Aztec Secret Indian Healing Clay  50'nin uzerinde mineral içermektedir. Üründe spektrografik analiz yapıldığında toprakta bulunan neredeyse her minerali içerdiği gözükmektedir. 

  Negatif yük özelliği sayesinde cildin epidermis tabakasında bulunan pozitif yüke sahip kir, bakteri ve toksinleri kendisine mıknatıs gibi çekerek ciltten uzaklaştırır. Siyah noktaların giderilmesine, cilt gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesine, akne sorunlarının giderilmesine, gözeneklerin sıkılaştırılmasına, ciltte kollajen dokuyu sıkılaştırarak kaz ayakları ve kırışıklıkların önlenmesine ve ciltteki  ölü derilerin peeling etkisiyle atılmasına yardımcı olur.

  1800 yılı aşkın süre önce Kleopatra'nin, güzellik rituelinin bir parçası olarak cildi için Nil nehrinden ve Arap çölünden alınan kili kullandığı en bilinen güzellik sırlarından birisidir. 

  Alman ve Roma kaplıcaları 4000 yıl önce inşa edilen kaplıcalarda kil paketleri ve tedavilerini kullanmıştır. Bu kaplıcaların çoğu hala mevcuttur ve bugün bile kil kullanmaktadır.

  Pliney the Elder Doğal Tarihinin büyük bölümünü sivilce, siyah nokta ve cilt sıkılaştırma için birçok kil kullanımına ayırmıştır.

  Kuhn, Just ve Kneipp gibi birçok ünlü natüropatlar, arthritus ve cilt rahatsızlıkları için doğal tedaviler ile kil kullanım canlanmasına katkıda bulunmuştur.

                                                                                                                                                                                         Ürün İçeriği :  %100 Doğal Kalsiyum Bentonit Kili 

  Hayvansal içerik, koku, herhangi bir katkı maddesi içermez. Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.     

  MADE IN USA 

   

  Nasıl Uygulanır?

  Aynı oranda Aztec Secret  bentonit kil ve  su yada organik elma sirkesini cam, seramik veya ahşap kapta metal ile temas etmeyecek şekilde, yumuşak macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Gerektiğinde daha fazla kil veya sıvı ilave edin. Maskeyi temiz yüze veya diğer alanlara ince bir tabaka halinde uygulayın ve kurumaya bırakın. Kuruma süresi değişebilir fakat bu süre genellikle hassas cilt için 5 dakika, normal cilt için ise 15-20 dakikadır. Maskenin yüzden arındırılmasını zorlaştırmamak için aşırı kurumasına izin vermeyiniz.

  Önemli Not: Cildinizde kan dolaşımının artmasından dolayı pembeleşme, gerilme ve kaşıntı oluşabilir. Bu durum 30 dakika içerisinde kaybolacaktır. Alerji belirtisi değildir aksine terapi için istenen bir durumdur. Kuru ciltlerde maske uygulanmasından sonra nemlendirici kullanılması tavsiye edilir. Haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz.

  16. yüzyılda güney bölgesi Fransız rahibi Kneipp doğal tedavilerinde kil paketlerinin yanı sıra elma sirkesi ile kil kullanımını uygulamıştır. Özellikle akne sorunu olan ciltlerde  elma sirkesi ile kullanılması önerilir.

   

  Nasıl Etki Eder?

   

  negatif (-) iyon yüklü bentonit kili

   

  1) Aztec Secret Indian Healing Clay kalsiyum bentonit kilini diğer killerden ayrılan özelliği zengin montmorillonit içeriği, şişme kabiliyetine sahip olması ve su içinde süspansiyon haline geldiğinde ortama çok yoğun miktarda   NEGATİF (-) İYON salmasıdır.

   

   

  pozitif (+) iyon yüklü toksinler

  2) İnsan sağlığını tehdit eden solunan havadan içilen suya kadar her şeyde bulunabilen ağır metal, virüs, toksin, bakteri ya da radyasyon gibi tüm maddeler   POZİTİF (+) YÜKLÜ İYONLARDIR.

   

    

   

  pozitif (+) ve negatif (-) iyonları birbirini çekmesi

   

  3) Aztec Secret Indian Healing Clay su ile sıvılaştırılarak cilt yüzeyine uygulandığında hızla cilt altına inip negatif iyon salarak içeriğindeki mineralleri cilde verir ve ciltte bulunan pozitif iyon yüklü toksinleri kendine bir mıknatıs gibi bağlayarak cilt dışına çıkarır. Bu özelliği ile AKILLI ÇAMUR olarak adlandırılır.

   

   

   

   

  toksinlerin kil yardımıyla içeriden dışarı atılması

  4) Cilde sürülen kil durulandığında cilt yüzeyinde bulunan veya vücuda giren zararlı moleküller ve toksinler uzaklaştırılabilir ve iyi bir detoks gerçekleştirilmiş olur.

  Bentonit Kilinin Özellikleri Nedir?

   
  Detoks Etkisi: Toksinleri bağlayabilme ve sonrasında bunları vücut dışına atabilme özelliği gösterebilmesi

  Dengeleme: Homotetik özelliği ile vücudu denge durumuna getirmeye yardımcı olabilme özelliği

  PH Balansı: PH seviyesinin 9’un üstünde olması ve bu sayede Vücut PH’ını hafif alkali tutmaya yardımcı olabilmesi

  Canlandırma: Vücudun kan akışını, oksijen seviyesini ve hücre onarım hızını arttırmaya yardımcı olabilmesi

  Mineralli yapısı: Vücuda yararlı çok sayıda ve çeşitli iz mineralleri (kalsiyum, potasyum, magnezyum vs.) barındırabilmesi

  Çekim özelliği: Pozitif yüklü parçacıklar için Negatif yüklü elektrik çekim özelliği gösterebilmesi, jel kıvamına geçtiğinde çekim gücü kapasitesinin çok fazla artabilmesi.

  Parçacık yapısı: Kredi kartı şeklinde parçacık yapısı olması ve böylelikle yüzeysel elektriksel çekim gücünün yüksek olabilmesi, nano boyut parçacık yapısı ve buna bağlı olarak hacimsel olarak ta pozitif yükü çekme gücü gösterebilmesi.
   
  Bentonit Kili Hakkında İlginç Bilgiler  

  * Massachussetts Teknoloji Enstitüsünde mineralog Robert T. Martin’in  BİR GRAM BENTONİTİN 800m²  yüzey alanına sahip olduğunu gözlemlediğini, 

  * Eski Tarihlerde, Amorjiyonlar, Aborjin ve Güney Amerika yerlileri gibi toplumların, tedavilerinde sıklıkla bentonit kullandığını, yine Kızılderililerin (Amerika Yerlileri) ciddi hastalıkları tedavi etmede bentoniti kullandığını ve bentoniti ‘Ee-Wah Kee’ yani  İYİLEŞTİREN ÇAMUR  olarak adlandırdıklarını, 

  * Hindistan da Vedik geleneğinde, adı ‘Soma’ olan ve  ÖLÜMSÜZLÜĞÜN NEKTARI  anlamına gelen su ve bal ile karıştırılarak içilen, kutsal olarak kabul edilen beyaz bir toz maddeden sözedildiğini, sonrasında yine aynı bölgede dünyanın en büyük beyaz bentonit kil yataklarından biri olduğunun tespit edildiğini, 

  * 20. yüzyılın ilk dönemlerinde önemli Alman doktoru Julius Stump Asya kolerasının tedavisinde bentonit kullandığını, Dr. Meyer Camberg’in ise arsenik etkilerini yok etmek için bentonit kullandığını ayrıca dönemin önemli bir tüberküloz şifa merkezi olan Zürich’de, hastaların gece boyunca göğüs bölgesinde tutulan  SICAK BENTONİT ÇAMURU  ile tedavi edildiğini, 

  * 1. Dünya Savaşı dönemlerinde, Alman doktorların gıda zehirlenmesini, dizanteri, ishal, enfeksiyon kapmış yara tedavisinde  BENTONİT TERAPİSİ  uygulayarak ölüm olaylarının ciddi bir şekilde düşürdüğünü, 

  * Dünyadaki en sağlıklı ve en uzun ömürlü insanları olarak kabul edilen Hunza insanlarının bir BENTONİT benzeri maden yatağından süzülen bir bir suyu her gün içtiğini, 

  *  MAHATMA GANDHİ ’ nin bağırsak rahatsızlıklarını tedavi ettirmek için Fransa’dan Hindistan’da binlerce ton yeşil bentonit getirttiği ve kendisinin de bizzat kullandığını, 

  * Rus bilim adamlarının ve japonların nükleer çalışmalar esnasında radyasyon etkisininden korunmak için  BENTONİT  kullandığını, Chernobyl felaketi sonrası santral bölgesinin bentonitle kaplandığını ve bölge halkına yemeleri için  BENTONİTLİ ÇİKOLATA VE BİSKÜVİ  dağıtıldığını, 

  *  AMAZON PAPAĞANLARININ  ve bölgedeki yüzlerce kuş türünün yedikleri meyve ve çiçek özlerinde bulunan zehiri yok etmek için düzenli olarak bentonit yediklerini ve böylece yaşayabildiklerini, 

  * Gümüş iyonu ile sentezlenen bentonitin  ANTİBAKTERİYEL  özellik kazandığını, 

  * Martin M. Hanczyc, Shelly M Fujikawa, Jack W Szostak adlı bilim adamlarının 2004 yılında yapmış oldukları akademik çalışmanın çok büyük yankı uyandırdığını ve bu çalışmadan sonra bentonitin ana bileşeni olan  MONTMORİLLONİTİN, YAŞAMIN BAŞLANGICINDA da çok önemli bir rolü üstlenmiş olabileceğini ortaya koyduklarını biliyor muydunuz?

  Aztec Secret Indian Healing Clay Bentonit Kili 454 GR
  75,43TL
  AcneGun akne Bakım Seti
  83,90TL
  AcneGun Arındırıcı Scrub 35gr
  21,10TL
  Kiss My Face Break Out Acne Gel-Çay Ağacı Özlü Akne Karşıtı Yüz Yıkama Jeli
  143,23TL
  AcneGun Gece Kremi 35Gr
  21,10TL
  AcneGun Gündüz Kremi 35gr
  21,10TL
  Acne Blemish Control Daily Skin-Clearing Treatment
  78,00TL
  Babe Stop Akn Spot Control Stick - Akne Kurutucu Stik 8 ML
  50,42TL

  Müşterilerimizin %99'u
  verdiğimiz hizmeti beğeniyor!

  Aktiva Kozmetik İlaç Sağlık Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. Copyright © 2010-2018 Tüm Hakları Saklıdır.